trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
POBs
VIP
9
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
60
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Hidden Figures
23,211 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,587 votes
8
— Great
82%
Lion
13,373 votes
8
— Great
81%
The Help
10,432 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,511 votes
8
— Great
80%
A Dog's Purpose
9,546 votes
8
— Great
79%
A Street Cat Named Bob
2,959 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,270 votes
8
— Great
79%
Murdered for Being Different
34 votes
8
— Great
78%
Me Before You
16,034 votes
8
— Great
78%
Children of Men
13,745 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,158 votes
8
— Great
76%
Ballerina
4,185 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,508 votes
8
— Great
75%
Shot Caller
7,121 votes
8
— Great
75%
The Birth of a Nation
1,858 votes
8
— Great
75%
Sing
25,454 votes
8
— Great
75%
The Founder
14,448 votes
8
— Great
75%
The Light Between Oceans
3,333 votes
8
— Great
74%
A United Kingdom
1,066 votes
8
— Great
73%
The White Helmets
445 votes
8
— Great
73%
The Great Gilly Hopkins
606 votes
8
— Great
73%
Lawless
5,417 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,265 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,233 votes
8
— Great
73%
The Italian Job
10,434 votes
8
— Great
72%
The Fate of the Furious
24,785 votes
8
— Great
71%
Brimstone
3,922 votes
8
— Great
71%
Whiskey Tango Foxtrot
5,983 votes
8
— Great
71%
Silence
5,555 votes
8
— Great
70%
The Exception
1,067 votes
8
— Great
70%
Live by Night
4,977 votes
8
— Great
70%
Imperium
5,217 votes
8
— Great
70%
Keeping Up with the Joneses
12,264 votes
8
— Great
69%
The Stanford Prison Experiment
2,128 votes
8
— Great
69%
The Girl with All the Gifts
7,130 votes
8
— Great
69%
The Christmas Candle
150 votes
8
— Great
69%
Sleepless
8,350 votes
8
— Great
69%
Man Down
874 votes
8
— Great
68%
Tomorrowland
14,310 votes
8
— Great
68%
Masterminds
9,950 votes
8
— Great
68%
True Memoirs of an International Assassin
2,942 votes
8
— Great
68%
The Lady in the Van
1,814 votes
8
— Great
67%
Terminator Genisys
18,310 votes
8
— Great
66%
Killer Joe
2,237 votes
8
— Great
66%
I Am Not a Serial Killer
1,645 votes
8
— Great
66%
The Wall
3,583 votes
8
— Great
66%
War on Everyone
2,257 votes
8
— Great
66%
The Hollow Point
1,084 votes
8
— Great
66%
Wolf Creek
1,639 votes
8
— Great
65%
Free Fire
3,404 votes
8
— Great
65%
The Last Face
363 votes
8
— Great
64%
Blitz
3,192 votes
8
— Great
63%
Pilgrimage
906 votes
8
— Great
62%
Freetown
120 votes
8
— Great
62%
Outlaws and Angels
669 votes
8
— Great
62%
2012
16,933 votes
8
— Great
61%
Zero An Investigation Into 9-11
21 votes
8
— Great
59%
Half of a Yellow Sun
69 votes
8
— Great
59%
Arsenal
733 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup