Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Pocho
4
Followers
3
Following
The Restaurant at the End of the Universe
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
226
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
85%
Interstellar
75,102 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
67,135 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,293 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
57,260 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,251 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
53,722 votes
8
— Great
79%
Moana
49,800 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,308 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,997 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
47,906 votes
8
— Great
76%
Black Panther
47,221 votes
8
— Great
79%
Zootopia
45,389 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
45,332 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
45,230 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
43,804 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,131 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,753 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,709 votes
8
— Great
77%
Get Out
42,017 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,858 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
41,208 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
41,147 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,896 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
40,333 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
40,232 votes
8
— Great
82%
Up
39,733 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,660 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,825 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,949 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,939 votes
8
— Great
70%
Venom
34,428 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,986 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,891 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,747 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,515 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
33,394 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
31,555 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,256 votes
8
— Great
77%
Home Alone
31,233 votes
8
— Great
79%
Shrek
31,027 votes
8
— Great
72%
Ant-Man and the Wasp
30,612 votes
8
— Great
74%
It
29,666 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,589 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,139 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,959 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
28,270 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
27,284 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
27,015 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,824 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,833 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,671 votes
8
— Great
67%
Alien: Covenant
25,589 votes
8
— Great
70%
Prometheus
25,520 votes
8
— Great
81%
1917
25,456 votes
8
— Great
77%
La La Land
25,368 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,954 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,754 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
24,743 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,643 votes
8
— Great
69%
Black Widow
24,564 votes
8
— Great
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch