trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Polly Waffle
VIP
8
4
followers
Australia
Polly
is watching
Lawrence of Arabia
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
189
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,675 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,886 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,962 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,235 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,860 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,366 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,259 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,107 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,579 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,257 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,124 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,264 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,346 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,682 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,667 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,691 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,746 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,071 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,044 votes
7
— Good
81%
1917
24,823 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,233 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,093 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,493 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,483 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,647 votes
7
— Good
77%
District 9
19,883 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
20,449 votes
7
— Good
79%
Jojo Rabbit
18,849 votes
7
— Good
77%
Nightcrawler
18,801 votes
7
— Good
70%
Snowpiercer
19,120 votes
7
— Good
66%
Godzilla
19,335 votes
7
— Good
72%
Don't Breathe
17,185 votes
7
— Good
72%
Hereditary
15,790 votes
7
— Good
68%
Godzilla vs. Kong
15,084 votes
7
— Good
76%
BlacKkKlansman
13,918 votes
7
— Good
66%
Godzilla: King of the Monsters
14,303 votes
7
— Good
71%
Midsommar
13,643 votes
7
— Good
78%
Moon
12,907 votes
7
— Good
67%
The Witch
13,332 votes
7
— Good
76%
Raya and the Last Dragon
12,284 votes
7
— Good
71%
National Treasure
12,288 votes
7
— Good
67%
Nope
12,361 votes
7
— Good
70%
Enola Holmes
11,674 votes
7
— Good
79%
Gattaca
10,852 votes
7
— Good
70%
Angels & Demons
11,038 votes
7
— Good
75%
Tarzan
10,336 votes
7
— Good
69%
The Platform
10,541 votes
7
— Good
70%
King Kong
10,472 votes
7
— Good
75%
Starship Troopers
9,995 votes
7
— Good
74%
Collateral
9,694 votes
7
— Good
77%
Marriage Story
9,189 votes
7
— Good
71%
Hellboy II: The Golden Army
9,394 votes
7
— Good
81%
Akira
8,548 votes
7
— Good
78%
Moonrise Kingdom
8,613 votes
7
— Good
71%
The Black Phone
8,825 votes
7
— Good
73%
Sleepy Hollow
8,576 votes
7
— Good
78%
Little Women
8,268 votes
7
— Good
77%
Mystic River
7,801 votes
7
— Good
78%
O Brother, Where Art Thou?
7,674 votes
7
— Good
85%
Grave of the Fireflies
7,253 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup