Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Steven Slater
5
Followers
2
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
29
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
63,274 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,580 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
47,892 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,078 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,096 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
44,702 votes
9
— Superb
77%
Get Out
42,004 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
40,178 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,218 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
33,774 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
33,430 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
30,137 votes
9
— Superb
84%
Alien
28,736 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,810 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,055 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
24,729 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,683 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
20,169 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
15,188 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,915 votes
9
— Superb
78%
Predator
14,280 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,915 votes
9
— Superb
75%
Palm Springs
10,069 votes
9
— Superb
69%
Burn After Reading
7,273 votes
9
— Superb
75%
Evil Dead II
5,373 votes
9
— Superb
76%
The Last of the Mohicans
4,330 votes
9
— Superb
70%
The Host
3,885 votes
9
— Superb
81%
Fear City: A Family-Style Comedy
798 votes
9
— Superb
77%
Mind Game
477 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch