trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
S. Dhn
2
followers
FRANCE
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
75
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Godfather
28,522 votes
8
— Great
86%
Inception
71,937 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,664 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,942 votes
8
— Great
82%
Amélie
14,663 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,536 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,848 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,369 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,625 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,453 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,260 votes
8
— Great
80%
All Your Faces
274 votes
8
— Great
80%
Rush
13,189 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,701 votes
8
— Great
80%
Virginie Hocq dans Pas d'inquiétude
2 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,650 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,316 votes
8
— Great
79%
The Gold Rush
1,600 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,124 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,045 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,359 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
14,950 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,892 votes
8
— Great
77%
Good Bye, Lenin!
2,939 votes
8
— Great
77%
Breakfast at Tiffany's
4,508 votes
8
— Great
76%
Lone Survivor
9,550 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,802 votes
8
— Great
75%
Love Actually
12,847 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,169 votes
8
— Great
75%
Begin Again
6,301 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,311 votes
8
— Great
75%
Ali Wong: Baby Cobra
663 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,660 votes
8
— Great
75%
Dirty Dancing
8,182 votes
8
— Great
74%
Kung Fu Panda 3
15,184 votes
8
— Great
74%
Shooter
9,686 votes
8
— Great
74%
The Keeper of Lost Causes
1,218 votes
8
— Great
74%
The Devil Wears Prada
13,310 votes
8
— Great
74%
The Absent One
1,055 votes
8
— Great
73%
Unbroken
5,886 votes
8
— Great
73%
Juno
11,215 votes
8
— Great
73%
Jerry Maguire
5,295 votes
8
— Great
73%
Munich
3,924 votes
8
— Great
73%
Allied
9,878 votes
8
— Great
73%
Offender
145 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,278 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,267 votes
8
— Great
73%
Jane Eyre
1,724 votes
8
— Great
73%
T2 Trainspotting
7,008 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,508 votes
8
— Great
72%
Home
10,241 votes
8
— Great
71%
The Matrix Revolutions
22,545 votes
8
— Great
71%
To the Bone
3,135 votes
8
— Great
71%
Northanger Abbey
391 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,915 votes
8
— Great
70%
Bridget Jones's Baby
8,148 votes
8
— Great
70%
Despicable Me 3
20,347 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,155 votes
8
— Great
70%
Swiss Army Man
7,823 votes
8
— Great
70%
'71
2,276 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup