trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
S. Dhn
2
followers
FRANCE
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
214
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,810 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,588 votes
8
— Great
86%
Inception
71,849 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,951 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,480 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,660 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,901 votes
5
— Meh
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,321 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,010 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,769 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,800 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,315 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,852 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,303 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,150 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,539 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,509 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,272 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,671 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,558 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
44,082 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,588 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,281 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,234 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,804 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,626 votes
8
— Great
72%
Thor
39,439 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,074 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,875 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,180 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,923 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,768 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,781 votes
9
— Superb
73%
The Secret Life of Pets
32,266 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,948 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,691 votes
9
— Superb
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,486 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,485 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,582 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,512 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Batman
26,389 votes
9
— Superb
75%
The Matrix Reloaded
26,281 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,892 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,642 votes
7
— Good
71%
The Boss Baby
25,232 votes
9
— Superb
77%
La La Land
24,824 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,813 votes
9
— Superb
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,746 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,602 votes
8
— Great
70%
Minions
24,485 votes
9
— Superb
75%
Sicario
23,968 votes
7
— Good
63%
Assassin's Creed
23,439 votes
6
— Fair
71%
The Matrix Revolutions
22,522 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,497 votes
8
— Great
70%
Warcraft
21,243 votes
9
— Superb
73%
Maleficent
21,191 votes
7
— Good
70%
Despicable Me 3
20,317 votes
8
— Great
76%
Kung Fu Panda
20,266 votes
7
— Good
63%
Sausage Party
20,114 votes
8
— Great
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,955 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup