trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
psonnosp
2
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
3,038
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
49
50
51
82%
Deadpool
108,261 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,194 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,432 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,024 votes
8
— Great
86%
Inception
71,425 votes
6
— Fair
81%
The Avengers
65,143 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,651 votes
6
— Fair
87%
The Matrix
61,232 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,511 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,788 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Infinity War
55,845 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,092 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,778 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,754 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,367 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,733 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,747 votes
5
— Meh
81%
The Martian
51,487 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,219 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,522 votes
5
— Meh
79%
John Wick
50,955 votes
6
— Fair
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,648 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,567 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
48,950 votes
6
— Fair
79%
Thor: Ragnarok
48,794 votes
6
— Fair
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,545 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,206 votes
6
— Fair
81%
Joker
46,632 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,598 votes
6
— Fair
82%
The Dark Knight Rises
45,991 votes
6
— Fair
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,367 votes
6
— Fair
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,055 votes
6
— Fair
79%
Mad Max: Fury Road
45,848 votes
5
— Meh
86%
Forrest Gump
43,915 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,395 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,919 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,341 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,363 votes
4
— Poor
76%
Black Panther
46,201 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,246 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,509 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,086 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,107 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,650 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,352 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
41,929 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,408 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
38,943 votes
6
— Fair
78%
Kingsman: The Secret Service
40,603 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,085 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,345 votes
4
— Poor
81%
Finding Nemo
39,292 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
40,961 votes
4
— Poor
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,719 votes
6
— Fair
82%
Up
38,709 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,177 votes
5
— Meh
79%
Edge of Tomorrow
38,908 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,091 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 2
40,182 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,256 votes
8
— Great
1
2
3
49
50
51
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup