trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Andre
VIP
9
461
followers
United Kingdom
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
104
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Avengers
65,309 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,023 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,885 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,452 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,741 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,746 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,918 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,152 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,545 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,148 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,306 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,594 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,193 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,432 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,781 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,844 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,918 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,102 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,997 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,880 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,916 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,304 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,568 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,164 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,667 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Spider-Man: No Way Home
31,087 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,722 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shrek
30,245 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,129 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,530 votes
10
— Totally Ninja!
77%
La La Land
24,748 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,241 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Incredibles 2
23,382 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,754 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Free Guy
23,339 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Shape of Water
22,344 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Jungle Book
22,172 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Oppenheimer
21,127 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,370 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Shrek 2
20,473 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Jojo Rabbit
18,808 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Barbie
19,160 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,920 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
17,658 votes
10
— Totally Ninja!
74%
No Time to Die
18,020 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Toy Story 4
16,630 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Mummy
16,271 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,427 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Frozen II
15,020 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Cruella
14,208 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Black Panther: Wakanda Forever
14,850 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Simpsons Movie
13,390 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Devil Wears Prada
13,222 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mean Girls
12,525 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Raya and the Last Dragon
12,259 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Coraline
11,605 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Nope
12,303 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Luca
11,383 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Crazy Rich Asians
10,352 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Cinderella
10,449 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup