Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
GC
2
Followers
2
Following
Tallahassee, Florida
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
40
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
76,973 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,459 votes
8
— Great
86%
Life Is Beautiful
11,337 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,412 votes
8
— Great
85%
Parasite
35,319 votes
8
— Great
84%
The Lion King
38,280 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,988 votes
8
— Great
82%
The Lives of Others
5,277 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,862 votes
8
— Great
82%
The Handmaiden
6,288 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
16,278 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,565 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,796 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
25,155 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
10,169 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,067 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
15,085 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
19,318 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,410 votes
8
— Great
78%
The Sandlot
3,222 votes
8
— Great
78%
Training Day
10,314 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,920 votes
8
— Great
77%
Home Alone
31,300 votes
8
— Great
77%
Clerks
5,128 votes
8
— Great
76%
Me and Earl and the Dying Girl
4,732 votes
8
— Great
76%
Friday
3,999 votes
8
— Great
75%
Superbad
15,336 votes
8
— Great
75%
Katt Williams: The Pimp Chronicles Pt. 1
128 votes
8
— Great
75%
The Karate Kid
9,128 votes
8
— Great
75%
Scream
11,880 votes
8
— Great
74%
After Hours
1,938 votes
8
— Great
73%
Life
1,562 votes
8
— Great
73%
Home Alone 2: Lost in New York
19,039 votes
8
— Great
72%
Tenet
26,342 votes
8
— Great
71%
He Got Game
974 votes
8
— Great
71%
Teenage Mutant Ninja Turtles
3,888 votes
8
— Great
70%
The 40 Year Old Virgin
11,707 votes
8
— Great
70%
Wedding Crashers
7,782 votes
8
— Great
67%
Just One of the Guys
512 votes
8
— Great
62%
The Karate Kid Part III
2,895 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch