Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
GC
2
Followers
2
Following
Tallahassee, Florida
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
550
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
88%
The Dark Knight
76,973 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,461 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,196 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
44,838 votes
7
— Good
86%
Life Is Beautiful
11,337 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,328 votes
7
— Good
86%
Inception
73,836 votes
7
— Good
86%
Scorsese's GoodFellas
243 votes
7
— Good
85%
Interstellar
75,395 votes
7
— Good
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,413 votes
8
— Great
85%
Parasite
35,319 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,141 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
25,417 votes
7
— Good
84%
The Lion King
38,280 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,842 votes
7
— Good
84%
Bo Burnham: Inside
2,722 votes
7
— Good
83%
The Prestige
30,240 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,988 votes
8
— Great
82%
Guardians of the Galaxy
98,726 votes
6
— Fair
82%
Green Book
19,709 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
38,069 votes
7
— Good
82%
Deadpool
112,545 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,867 votes
7
— Good
82%
Incendies
3,809 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,907 votes
7
— Good
82%
The Sting
4,084 votes
7
— Good
82%
The Lives of Others
5,278 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,863 votes
8
— Great
82%
The Handmaiden
6,289 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,853 votes
6
— Fair
81%
Before Sunrise
6,271 votes
7
— Good
81%
The Hunt
6,556 votes
5
— Meh
81%
Gran Torino
16,278 votes
8
— Great
81%
Joker
48,687 votes
7
— Good
81%
1917
25,504 votes
6
— Fair
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,565 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,336 votes
7
— Good
81%
The Martian
53,057 votes
6
— Fair
81%
The Wolf of Wall Street
50,797 votes
8
— Great
80%
The Secret in Their Eyes
3,513 votes
9
— Superb
80%
AEW All Out
32 votes
5
— Meh
80%
The Grand Budapest Hotel
25,155 votes
8
— Great
80%
Prisoners
20,360 votes
7
— Good
80%
Before Sunset
5,170 votes
6
— Fair
80%
Don't Think I've Forgotten: Cambodia's Lost Rock and Roll
16 votes
7
— Good
80%
The Goonies
13,030 votes
5
— Meh
80%
There Will Be Blood
10,171 votes
8
— Great
80%
The Terminator
23,516 votes
7
— Good
80%
Logan
62,288 votes
6
— Fair
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,067 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,586 votes
6
— Fair
80%
Pan's Labyrinth
15,525 votes
7
— Good
80%
Knives Out
33,678 votes
6
— Fair
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,752 votes
7
— Good
79%
Into the Wild
12,954 votes
7
— Good
79%
Room
16,128 votes
6
— Fair
79%
Taxi Driver
15,085 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
19,320 votes
8
— Great
79%
Cool Hand Luke
2,568 votes
7
— Good
79%
Icarus
2,265 votes
7
— Good
1
2
3
8
9
10
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch