trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
purplepinapples
VIP
5
3
followers
California, USA
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
44
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
91%
Avatar: The Last Airbender
18,551 votes
8
— Great
91%
Planet Earth
4,690 votes
8
— Great
88%
Every Frame a Painting
27 votes
8
— Great
87%
Nathan for You
1,824 votes
8
— Great
86%
It's Always Sunny in Philadelphia
10,380 votes
8
— Great
86%
When They See Us
3,554 votes
8
— Great
86%
The IT Crowd
13,053 votes
8
— Great
85%
Seinfeld
12,097 votes
8
— Great
85%
Parks and Recreation
17,346 votes
8
— Great
85%
Mad Men
11,258 votes
8
— Great
85%
Black Mirror
28,656 votes
8
— Great
85%
Last Week Tonight with John Oliver
5,985 votes
8
— Great
85%
Stranger Things
52,667 votes
8
— Great
84%
The Boys
23,823 votes
8
— Great
84%
Invincible
8,409 votes
8
— Great
84%
House of Cards
24,166 votes
8
— Great
84%
Hannibal
15,032 votes
8
— Great
84%
Arrested Development
12,547 votes
8
— Great
84%
Mindhunter
12,047 votes
8
— Great
84%
The Queen's Gambit
17,934 votes
8
— Great
84%
Silicon Valley
15,013 votes
8
— Great
83%
Star Wars: The Clone Wars
6,060 votes
8
— Great
82%
The Good Place
13,644 votes
8
— Great
82%
Broadchurch
5,880 votes
8
— Great
82%
Mr. Bean
3,629 votes
8
— Great
82%
Mind Field
282 votes
8
— Great
82%
Star Wars: Andor
6,242 votes
8
— Great
82%
Veep
4,656 votes
8
— Great
81%
Barry
6,020 votes
8
— Great
81%
CGP Grey
20 votes
8
— Great
80%
Sex Education
13,587 votes
8
— Great
80%
Hip Hop Evolution
252 votes
8
— Great
80%
American Crime Story
3,831 votes
8
— Great
79%
SpongeBob SquarePants
3,245 votes
8
— Great
79%
Sword Art Online Abridged
114 votes
8
— Great
78%
Master of None
4,066 votes
8
— Great
78%
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy
322 votes
8
— Great
77%
The End of the F***ing World
10,957 votes
8
— Great
75%
How to Sell Drugs Online (Fast)
2,660 votes
8
— Great
75%
Giri/Haji
649 votes
8
— Great
74%
Des
756 votes
8
— Great
74%
Maniac
4,185 votes
8
— Great
73%
The Naked Director
362 votes
8
— Great
73%
The Politician
1,041 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup