trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Pyrazol
VIP
3
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
104
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,657 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,472 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,482 votes
8
— Great
86%
Inception
71,737 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,276 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,630 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,954 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,731 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,710 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,206 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,596 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,508 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,571 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,106 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,574 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,921 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,580 votes
8
— Great
79%
Dune
36,505 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,346 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,250 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,734 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,020 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,658 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,784 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,287 votes
8
— Great
84%
Alien
27,292 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,535 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,260 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,569 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,946 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,557 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,337 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,250 votes
8
— Great
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,160 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,202 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,418 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,715 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,703 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,688 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,963 votes
8
— Great
62%
Ghostbusters
22,451 votes
8
— Great
77%
District 9
19,880 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,446 votes
8
— Great
69%
Elysium
19,549 votes
8
— Great
69%
Barbie
19,268 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
17,248 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,536 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,924 votes
8
— Great
70%
Men in Black 3
16,910 votes
8
— Great
69%
The Girl on the Train
16,887 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,176 votes
8
— Great
77%
The Butterfly Effect
15,363 votes
8
— Great
77%
Sin City
15,271 votes
8
— Great
61%
The Matrix Resurrections
16,383 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,126 votes
8
— Great
74%
The Devil Wears Prada
13,265 votes
8
— Great
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,522 votes
8
— Great
74%
Batman
12,148 votes
8
— Great
73%
Underworld
11,229 votes
8
— Great
70%
Insidious
10,385 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup