trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Mark Kelly-Smith
VIP
10
0
followers
Willenhall, UK
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
262
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
85%
Interstellar
71,829 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,680 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,631 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,453 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,135 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,014 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,434 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
38,852 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,874 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,682 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,011 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
31,735 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
30,832 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,521 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,375 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,248 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,497 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,310 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,109 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,506 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,363 votes
7
— Good
72%
Tenet
25,344 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,202 votes
7
— Good
63%
The Mummy
25,195 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,147 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
24,554 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,240 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,094 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,160 votes
7
— Good
69%
Spectre
23,126 votes
7
— Good
71%
Central Intelligence
22,891 votes
7
— Good
64%
Independence Day: Resurgence
22,882 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,476 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,307 votes
7
— Good
68%
Ted
22,248 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,247 votes
7
— Good
75%
X-Men
21,909 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,584 votes
7
— Good
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,427 votes
7
— Good
71%
Transformers
21,335 votes
7
— Good
73%
Maleficent
21,086 votes
7
— Good
64%
Spider-Man 3
20,608 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
20,530 votes
7
— Good
69%
Tomb Raider
20,467 votes
7
— Good
65%
Baywatch
19,949 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
19,882 votes
7
— Good
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,830 votes
7
— Good
77%
District 9
19,739 votes
7
— Good
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,559 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,459 votes
7
— Good
70%
Barbie
18,844 votes
7
— Good
69%
Bird Box
18,666 votes
7
— Good
72%
Bad Moms
18,106 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,101 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
16,819 votes
7
— Good
64%
The Meg
16,161 votes
7
— Good
66%
Insurgent
15,795 votes
7
— Good
72%
The Cabin in the Woods
15,573 votes
7
— Good
65%
San Andreas
15,542 votes
7
— Good
69%
It Chapter Two
15,377 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup