trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Mark Kelly-Smith
VIP
10
0
followers
Willenhall, UK
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
84
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,429 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,079 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,492 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,637 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,271 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,811 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,086 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,733 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,314 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,447 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,398 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,070 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,108 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,330 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
24,675 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,372 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,821 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,043 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
27,921 votes
9
— Superb
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,325 votes
9
— Superb
79%
Dune
35,729 votes
9
— Superb
79%
The Greatest Showman
17,767 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
38,836 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon 2
18,962 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,614 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,141 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,712 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,030 votes
9
— Superb
78%
Tangled
26,004 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
35,935 votes
9
— Superb
78%
The Notebook
11,766 votes
9
— Superb
78%
Captain Phillips
14,612 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,685 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,326 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,279 votes
9
— Superb
77%
The Fault in Our Stars
11,998 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
33,018 votes
9
— Superb
76%
The Jungle Book
10,252 votes
9
— Superb
75%
Avatar: The Way of Water
18,523 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,304 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,418 votes
9
— Superb
75%
Secret of the Wings
1,918 votes
9
— Superb
75%
Pitch Perfect
14,691 votes
9
— Superb
75%
Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast
1,729 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,639 votes
9
— Superb
74%
Pete's Dragon
8,093 votes
9
— Superb
74%
The Miracle Season
523 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,443 votes
9
— Superb
73%
The Croods
13,717 votes
9
— Superb
73%
Looper
21,669 votes
9
— Superb
73%
Tinker Bell and the Pirate Fairy
2,038 votes
9
— Superb
73%
Easy A
12,010 votes
9
— Superb
73%
Tinker Bell and the Lost Treasure
1,462 votes
9
— Superb
73%
Descendants
4,279 votes
9
— Superb
72%
Tinker Bell
2,012 votes
9
— Superb
72%
Purple Hearts
1,916 votes
9
— Superb
72%
Home
10,193 votes
9
— Superb
72%
Maleficent: Mistress of Evil
9,814 votes
9
— Superb
72%
The Maze Runner
27,807 votes
9
— Superb
72%
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue
1,526 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup