trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Doug C Hardester
VIP
8
5
followers
Baltimore, MD, USA
37
Doug
is watching
Extinction
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
3,890
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
63
64
65
82%
Deadpool
108,391 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,291 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,530 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,193 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,530 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,737 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,233 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,355 votes
8
— Great
80%
Logan
60,587 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,875 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,154 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,459 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,939 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,839 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,811 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,832 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,575 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,044 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,700 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,307 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,048 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,856 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,662 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,266 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,982 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,471 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,267 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,102 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,060 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,018 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,619 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,662 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,472 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,405 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,142 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
43,984 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,328 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,202 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,418 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,126 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
41,988 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,720 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,004 votes
7
— Good
77%
Get Out
40,963 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,657 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,538 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,481 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,423 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,238 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,143 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,800 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,701 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,460 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,354 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,301 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,020 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
38,991 votes
8
— Great
82%
Up
38,778 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,550 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,312 votes
8
— Great
1
2
3
63
64
65
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup