trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Cosme Fulanito
2
followers
Mexico City
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
404
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
85%
Interstellar
72,227 votes
8
— Great
80%
Logan
60,607 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,073 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,998 votes
8
— Great
81%
Joker
46,755 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,072 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,489 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,349 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,443 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,742 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,019 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,713 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,008 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,809 votes
8
— Great
79%
Dune
36,239 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,063 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,769 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,061 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,163 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,873 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,169 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,564 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,542 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,701 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,630 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,030 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,547 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,541 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,938 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,653 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,188 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,103 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,214 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,199 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,172 votes
8
— Great
83%
Memento
25,784 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,481 votes
8
— Great
81%
1917
24,736 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,519 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,223 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,168 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,104 votes
8
— Great
77%
Men in Black
23,969 votes
8
— Great
70%
Black Widow
23,923 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,625 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,310 votes
8
— Great
69%
Spectre
23,190 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,171 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,777 votes
8
— Great
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,335 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,831 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,644 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,462 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,354 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,870 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,452 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,421 votes
8
— Great
84%
American History X
20,168 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,033 votes
8
— Great
77%
District 9
19,821 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup