trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Cosme Fulanito
2
followers
Mexico City
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,307
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
20
21
22
82%
Deadpool
108,441 votes
6
— Fair
83%
Guardians of the Galaxy
96,319 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,562 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,227 votes
8
— Great
86%
Inception
71,563 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,261 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,755 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,383 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,607 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,899 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
55,972 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,174 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,480 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,851 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,863 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,427 votes
4
— Poor
81%
Iron Man
53,834 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,589 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,335 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,601 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,073 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,714 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,691 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,067 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,881 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,637 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,284 votes
7
— Good
81%
Joker
46,755 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,685 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,072 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,069 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,120 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,008 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,489 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,998 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,443 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,410 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,281 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,347 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,572 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,164 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,741 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,423 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,006 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,043 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,677 votes
6
— Fair
79%
Deadpool 2
40,445 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,370 votes
6
— Fair
74%
Captain America: The First Avenger
41,019 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,824 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,577 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,713 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,008 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,158 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,256 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,886 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,554 votes
2
— Terrible
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,063 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,809 votes
8
— Great
72%
Thor
39,320 votes
7
— Good
1
2
3
20
21
22
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup