Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Bees
1
Follower
1
Following
Rio de Janeiro, Rio de Janeiro
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
112
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
112,432 votes
7
— Good
82%
Guardians of the Galaxy
98,621 votes
7
— Good
81%
The Avengers
66,847 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,359 votes
7
— Good
77%
Arrival
57,904 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
57,005 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
53,786 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,704 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
50,376 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
48,045 votes
7
— Good
76%
Black Panther
47,273 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,124 votes
7
— Good
78%
Deadpool 2
42,783 votes
7
— Good
77%
Get Out
42,077 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,903 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
40,050 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
34,026 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
32,285 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
29,696 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,172 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,609 votes
7
— Good
81%
Top Gun: Maverick
26,210 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,850 votes
7
— Good
77%
Men in Black
24,626 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
23,944 votes
7
— Good
77%
Star Trek Into Darkness
23,638 votes
7
— Good
84%
American History X
20,697 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,531 votes
7
— Good
76%
Watchmen
21,427 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
21,011 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
20,481 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
19,396 votes
7
— Good
74%
War Dogs
19,403 votes
7
— Good
70%
Snowpiercer
19,559 votes
7
— Good
77%
The Butterfly Effect
15,714 votes
7
— Good
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,872 votes
7
— Good
69%
It Chapter Two
15,836 votes
7
— Good
72%
The Menu
15,273 votes
7
— Good
73%
A Quiet Place Part II
14,822 votes
7
— Good
75%
Predestination
14,575 votes
7
— Good
71%
Extraction
13,037 votes
7
— Good
73%
Wrath of Man
12,801 votes
7
— Good
70%
Contagion
12,928 votes
7
— Good
70%
Horrible Bosses
12,729 votes
7
— Good
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,745 votes
7
— Good
68%
The Northman
11,401 votes
7
— Good
70%
The Commuter
11,153 votes
7
— Good
77%
Searching
10,594 votes
7
— Good
72%
Uncut Gems
10,925 votes
7
— Good
67%
mother!
11,168 votes
7
— Good
69%
The Platform
10,934 votes
7
— Good
74%
Doctor Sleep
10,524 votes
7
— Good
68%
The Lobster
10,567 votes
7
— Good
68%
The Other Guys
8,740 votes
7
— Good
78%
Isle of Dogs
7,994 votes
7
— Good
66%
A Cure for Wellness
8,623 votes
7
— Good
77%
Godzilla Minus One
7,831 votes
7
— Good
66%
Hardcore Henry
8,250 votes
7
— Good
74%
Fences
7,480 votes
7
— Good
64%
Horrible Bosses 2
7,921 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch