trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Raluca 303
32
followers
Romania
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
84
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Avengers
65,261 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,715 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,424 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,007 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,020 votes
9
— Superb
82%
Up
38,797 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,321 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,855 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,516 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,687 votes
9
— Superb
72%
Pacific Rim
25,670 votes
9
— Superb
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,576 votes
9
— Superb
74%
Brave
24,060 votes
9
— Superb
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,729 votes
9
— Superb
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,578 votes
9
— Superb
75%
X-Men
21,995 votes
9
— Superb
75%
Shrek 2
20,449 votes
9
— Superb
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,272 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,302 votes
9
— Superb
64%
Pacific Rim: Uprising
13,853 votes
9
— Superb
60%
Fantastic Four
14,189 votes
9
— Superb
77%
The Emperor's New Groove
10,499 votes
9
— Superb
70%
Escape Plan
11,037 votes
9
— Superb
59%
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
11,704 votes
9
— Superb
63%
Snow White and the Huntsman
10,465 votes
9
— Superb
68%
Ice Age: Continental Drift
9,903 votes
9
— Superb
74%
The Princess and the Frog
9,308 votes
9
— Superb
75%
Matilda
7,793 votes
9
— Superb
75%
A Monster Calls
7,653 votes
9
— Superb
73%
Atlantis: The Lost Empire
7,057 votes
9
— Superb
79%
Ponyo
6,689 votes
9
— Superb
73%
The Aristocats
6,854 votes
9
— Superb
72%
9
6,802 votes
9
— Superb
72%
The Hunchback of Notre Dame
6,528 votes
9
— Superb
81%
Castle in the Sky
6,034 votes
9
— Superb
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,327 votes
9
— Superb
68%
Miss Congeniality
5,782 votes
9
— Superb
60%
Alvin and the Chipmunks
6,008 votes
9
— Superb
67%
Freaky Friday
4,579 votes
9
— Superb
68%
She's the Man
3,973 votes
9
— Superb
70%
Superman II
3,826 votes
9
— Superb
65%
Bedtime Stories
3,709 votes
9
— Superb
74%
5 Centimeters per Second
3,201 votes
9
— Superb
69%
Leap Year
3,054 votes
9
— Superb
66%
A Cinderella Story
2,672 votes
9
— Superb
73%
Final Fantasy VII: Advent Children
2,508 votes
9
— Superb
71%
The First Time
2,261 votes
9
— Superb
70%
Step Up Revolution
2,185 votes
9
— Superb
72%
Tinker Bell
2,031 votes
9
— Superb
67%
Brother Bear 2
1,722 votes
9
— Superb
73%
Tinker Bell and the Lost Treasure
1,471 votes
9
— Superb
76%
Lifted
1,374 votes
9
— Superb
76%
Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno
1,155 votes
9
— Superb
60%
Atlantis: Milo's Return
1,222 votes
9
— Superb
67%
Barefoot
1,009 votes
9
— Superb
76%
Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends
931 votes
9
— Superb
66%
Sydney White
969 votes
9
— Superb
76%
Barbie in The 12 Dancing Princesses
853 votes
9
— Superb
71%
Barbie as Rapunzel
870 votes
9
— Superb
69%
The Swan Princess
858 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup