trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Daniel
VIP
5
2
followers
Wuppertal, Nordrhein-Westfalen, Germany
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
111
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,411 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,371 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,337 votes
8
— Great
79%
Dune
36,222 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,535 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,630 votes
8
— Great
74%
Split
32,481 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,039 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,629 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,390 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,186 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,265 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,488 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,193 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
24,903 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,405 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,217 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
24,949 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,665 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,398 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,709 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,782 votes
8
— Great
70%
Barbie
19,083 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,479 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,233 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,474 votes
8
— Great
74%
Mission: Impossible
16,190 votes
8
— Great
70%
Us
15,373 votes
8
— Great
76%
BlacKkKlansman
13,884 votes
8
— Great
66%
Godzilla: King of the Monsters
14,245 votes
8
— Great
77%
Die Hard: With a Vengeance
12,970 votes
8
— Great
80%
The Goonies
12,653 votes
8
— Great
73%
Prey
12,644 votes
8
— Great
72%
Cloud Atlas
11,908 votes
8
— Great
77%
Luca
11,363 votes
8
— Great
75%
Starship Troopers
9,958 votes
8
— Great
74%
Collateral
9,655 votes
8
— Great
69%
Final Destination
9,461 votes
8
— Great
76%
Mulholland Drive
7,869 votes
8
— Great
72%
Demolition Man
7,948 votes
8
— Great
77%
All Quiet on the Western Front
7,602 votes
8
— Great
79%
The Hunt for Red October
7,240 votes
8
— Great
79%
The Boondock Saints
7,104 votes
8
— Great
75%
Mad Max 2
6,634 votes
8
— Great
69%
Hush
6,747 votes
8
— Great
77%
The Crow
6,295 votes
8
— Great
81%
Before Sunrise
6,036 votes
8
— Great
77%
The Abyss
6,203 votes
8
— Great
76%
Goldfinger
6,041 votes
8
— Great
77%
Godzilla Minus One
5,731 votes
8
— Great
76%
Kiss Kiss Bang Bang
5,789 votes
8
— Great
80%
Before Sunset
4,987 votes
8
— Great
73%
From Russia with Love
5,220 votes
8
— Great
78%
Rosemary's Baby
4,695 votes
8
— Great
77%
Sound of Metal
4,556 votes
8
— Great
74%
Anatomy of a Fall
4,614 votes
8
— Great
76%
High Fidelity
3,700 votes
8
— Great
63%
Bill & Ted Face the Music
3,923 votes
8
— Great
79%
Weathering with You
3,426 votes
8
— Great
75%
American Fiction
3,495 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup