Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Raregy
VIP
2
1
Follower
0
Following
Tyler, Texas
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
494
movies
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
9
57%
My Bloody Valentine
1,449 votes
5
— Meh
63%
Come Play
1,357 votes
3
— Bad
64%
Cujo
1,338 votes
1
— Weak Sauce :(
60%
I Spy
1,371 votes
3
— Bad
65%
Murder by Numbers
1,315 votes
7
— Good
62%
Self Reliance
1,329 votes
7
— Good
63%
Cleaner
1,282 votes
7
— Good
68%
The Brave One
1,213 votes
7
— Good
61%
Perfect Stranger
1,285 votes
6
— Fair
70%
The Last Stop in Yuma County
1,159 votes
7
— Good
69%
The Lookout
1,152 votes
7
— Good
63%
Hobo with a Shotgun
1,186 votes
6
— Fair
59%
The Black Dahlia
1,217 votes
6
— Fair
66%
Disclosure
1,142 votes
7
— Good
37%
Winnie the Pooh: Blood and Honey
1,507 votes
1
— Weak Sauce :(
67%
City of Lies
1,102 votes
6
— Fair
65%
Firestarter
1,106 votes
7
— Good
54%
The Roommate
1,216 votes
8
— Great
51%
The Gallows
1,226 votes
2
— Terrible
65%
The Cursed
1,072 votes
7
— Good
59%
Paradise Hills
1,124 votes
7
— Good
75%
The Lady Vanishes
988 votes
7
— Good
66%
Blood Work
1,037 votes
7
— Good
61%
The Stepfather
1,066 votes
6
— Fair
77%
The Killer
922 votes
2
— Terrible
57%
White Noise
1,069 votes
7
— Good
66%
Fear of Rain
984 votes
7
— Good
54%
The Lords of Salem
1,090 votes
4
— Poor
68%
Cronos
944 votes
8
— Great
60%
The Hitcher
994 votes
7
— Good
48%
V/H/S: Viral
1,101 votes
2
— Terrible
59%
The Messengers
988 votes
6
— Fair
62%
The Fan
887 votes
7
— Good
54%
Cyborg
950 votes
2
— Terrible
59%
Breathe
907 votes
5
— Meh
54%
Dracula 2000
940 votes
7
— Good
58%
The Royal Hotel
900 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
Peeping Tom
777 votes
5
— Meh
75%
Eyes Without a Face
757 votes
8
— Great
58%
Return to Sender
834 votes
7
— Good
58%
The Last House on the Left
820 votes
6
— Fair
52%
Vanquish
863 votes
2
— Terrible
68%
The Replacement Killers
744 votes
5
— Meh
77%
Gaslight
694 votes
7
— Good
59%
Stay Alive
800 votes
7
— Good
47%
The Fog
899 votes
5
— Meh
59%
The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia
792 votes
8
— Great
57%
Eileen
801 votes
6
— Fair
63%
Man of the Year
740 votes
7
— Good
59%
Backtrace
756 votes
4
— Poor
65%
The Invisible
714 votes
7
— Good
53%
Vanishing on 7th Street
797 votes
4
— Poor
62%
Futureworld
731 votes
7
— Good
68%
Police Story 4: First Strike
667 votes
8
— Great
58%
Meander
718 votes
3
— Bad
56%
See No Evil
726 votes
6
— Fair
64%
Cult Killer
664 votes
5
— Meh
69%
Shaft
632 votes
4
— Poor
75%
Key Largo
600 votes
2
— Terrible
61%
The Contract
674 votes
2
— Terrible
1
2
3
6
7
8
9
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch