trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
RASMUS
VIP
5
5
followers
Finland
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
99
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,710 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,513 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,535 votes
8
— Great
86%
Inception
71,777 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,655 votes
8
— Great
81%
Joker
46,936 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,223 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,134 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,121 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,629 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,132 votes
8
— Great
82%
Up
38,917 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,421 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,599 votes
8
— Great
79%
Dune
36,543 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,189 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,132 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,026 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,901 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,749 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,692 votes
8
— Great
74%
Split
32,559 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,698 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,410 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,114 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,570 votes
8
— Great
84%
Alien
27,310 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,274 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,877 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,541 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,377 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,346 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,311 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,088 votes
8
— Great
81%
1917
24,835 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,733 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,580 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,314 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,233 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,947 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,858 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,376 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,286 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,911 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,436 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,282 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,780 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,722 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,684 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,657 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
19,517 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,920 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
18,815 votes
8
— Great
69%
Bird Box
18,798 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
18,236 votes
8
— Great
74%
No Time to Die
18,065 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,038 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,457 votes
8
— Great
75%
Deepwater Horizon
17,453 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,322 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup