trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
RC-1009
8
followers
North Augusta, South Carolina
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
475
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
83%
Guardians of the Galaxy
96,656 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,946 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,924 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,996 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,529 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,735 votes
8
— Great
80%
Logan
60,810 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,169 votes
6
— Fair
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,356 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,745 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,576 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,256 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
56,042 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,069 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,147 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,800 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,843 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,366 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,888 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
49,062 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,985 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,481 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,175 votes
6
— Fair
81%
Joker
47,038 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,632 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,445 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,313 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,310 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,892 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,923 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,581 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,324 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,230 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,298 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,298 votes
4
— Poor
91%
The Shawshank Redemption
42,699 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,202 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,196 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,183 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,834 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,667 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,427 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,324 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,912 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,656 votes
8
— Great
72%
Thor
39,464 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
39,280 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,203 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,092 votes
4
— Poor
86%
The Empire Strikes Back
37,075 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,695 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,614 votes
2
— Terrible
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,271 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
36,013 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,367 votes
6
— Fair
85%
Se7en
34,482 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,209 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,116 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Venom
33,858 votes
6
— Fair
84%
Return of the Jedi
33,339 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup