trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Richard Caul
0
followers
Canada
59
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
62
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,546 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,216 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,382 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,506 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,095 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,817 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,459 votes
8
— Great
79%
Dune
36,502 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,170 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,244 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,669 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,663 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,064 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,328 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,239 votes
8
— Great
81%
1917
24,809 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,496 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,305 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,444 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,169 votes
8
— Great
77%
Black Swan
18,598 votes
8
— Great
74%
No Time to Die
18,051 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 4
16,406 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,090 votes
8
— Great
73%
Prey
12,697 votes
8
— Great
68%
The Northman
11,059 votes
8
— Great
76%
Darkest Hour
9,981 votes
8
— Great
75%
Promising Young Woman
8,118 votes
8
— Great
71%
The Unbearable Weight of Massive Talent
7,623 votes
8
— Great
82%
Rear Window
7,475 votes
8
— Great
73%
The Evil Dead
6,703 votes
8
— Great
80%
The Sound of Music
6,027 votes
8
— Great
66%
You Were Never Really Here
5,996 votes
8
— Great
77%
Dark Waters
5,620 votes
8
— Great
71%
Silence
5,550 votes
8
— Great
76%
The Last of the Mohicans
4,220 votes
8
— Great
74%
The Woman King
4,081 votes
8
— Great
76%
Marvel One-Shot: Agent Carter
2,918 votes
8
— Great
81%
Sunset Boulevard
2,774 votes
8
— Great
71%
Fast Times at Ridgemont High
2,578 votes
8
— Great
78%
Do the Right Thing
2,392 votes
8
— Great
76%
The Day the Earth Stood Still
1,726 votes
8
— Great
79%
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown
1,598 votes
8
— Great
78%
The Straight Story
1,459 votes
8
— Great
71%
Fletch
1,380 votes
8
— Great
71%
Breakdown
1,367 votes
8
— Great
82%
Ikiru
1,187 votes
8
— Great
79%
Diabolique
1,018 votes
8
— Great
75%
The Purple Rose of Cairo
856 votes
8
— Great
72%
An American in Paris
740 votes
8
— Great
75%
The Bad News Bears
503 votes
8
— Great
76%
Bad Day at Black Rock
445 votes
8
— Great
68%
All of Me
419 votes
8
— Great
66%
Ripley's Game
356 votes
8
— Great
73%
You Can Count on Me
347 votes
8
— Great
71%
Mona Lisa
255 votes
8
— Great
79%
The Heiress
252 votes
8
— Great
72%
The Glass Key
159 votes
8
— Great
73%
The Big Combo
145 votes
8
— Great
69%
Panic in the Streets
143 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup