trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Richard Caul
0
followers
Canada
59
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
229
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,411 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,369 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,469 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,064 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,675 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,277 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,121 votes
6
— Fair
79%
Mad Max: Fury Road
46,042 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,273 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,415 votes
8
— Great
77%
Get Out
40,968 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,361 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,708 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,051 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,487 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,219 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,859 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,221 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,562 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,160 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,112 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,038 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,603 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,363 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,539 votes
9
— Superb
73%
Ant-Man and the Wasp
30,056 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
27,991 votes
8
— Great
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,410 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,193 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,170 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,235 votes
9
— Superb
81%
1917
24,728 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,716 votes
9
— Superb
72%
Tenet
25,475 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
24,858 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,140 votes
7
— Good
72%
The Fate of the Furious
24,728 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,519 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,522 votes
6
— Fair
70%
Black Widow
23,916 votes
7
— Good
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,459 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,326 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,442 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,228 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,347 votes
7
— Good
83%
Green Book
19,097 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,374 votes
7
— Good
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,379 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,616 votes
9
— Superb
69%
Tomb Raider
20,517 votes
6
— Fair
77%
Black Swan
18,552 votes
8
— Great
80%
Soul
17,631 votes
7
— Good
69%
Murder on the Orient Express
18,868 votes
7
— Good
71%
Atomic Blonde
18,427 votes
7
— Good
74%
No Time to Die
17,998 votes
8
— Great
65%
Eternals
19,083 votes
7
— Good
64%
Thor: Love and Thunder
18,132 votes
7
— Good
79%
Spotlight
16,065 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 4
16,281 votes
8
— Great
59%
Wonder Woman 1984
18,183 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup