Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Ricky
VIP
12
3
Followers
3
Following
UK
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
174
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
76,752 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
66,750 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
63,277 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
61,446 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
55,237 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,585 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
47,315 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,085 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,101 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
43,796 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
43,118 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,852 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
41,138 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,979 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
40,323 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
40,071 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,800 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
36,413 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,304 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
34,141 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
33,776 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Man of Steel
31,017 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,345 votes
10
— Totally Ninja!
71%
World War Z
30,257 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
29,475 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Amazing Spider-Man
28,786 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
27,172 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,759 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
26,201 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,653 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
25,510 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Skyfall
24,637 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
24,278 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
24,019 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Star Trek Into Darkness
23,619 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Star Trek
23,546 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Matrix Revolutions
22,916 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,880 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Incredible Hulk
22,876 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Oblivion
22,046 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,991 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Casino Royale
21,784 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Wolverine
21,254 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,663 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Limitless
20,607 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Bourne Ultimatum
18,552 votes
10
— Totally Ninja!
71%
In Time
17,809 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Bourne Supremacy
17,809 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Fast and the Furious
17,303 votes
10
— Totally Ninja!
62%
2012
17,266 votes
10
— Totally Ninja!
71%
TRON: Legacy
16,736 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Fast & Furious 6
16,322 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Da Vinci Code
15,417 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Argo
15,405 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Fast Five
15,337 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Ender's Game
15,189 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Captain Phillips
14,943 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,645 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Saw
14,628 votes
10
— Totally Ninja!
66%
2 Fast 2 Furious
14,432 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch