trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ricardo Costa
VIP
4
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
46
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Inception
71,876 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
54,039 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,713 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,767 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
39,885 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,841 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,205 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,087 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,212 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,791 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,737 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,621 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,684 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,699 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,754 votes
9
— Superb
72%
The Maze Runner
28,015 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,749 votes
9
— Superb
77%
Nightcrawler
18,835 votes
9
— Superb
75%
Creed
16,332 votes
9
— Superb
77%
The Butterfly Effect
15,382 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,461 votes
9
— Superb
69%
Maze Runner: The Death Cure
15,082 votes
9
— Superb
75%
Saw
14,297 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,487 votes
9
— Superb
71%
The Invisible Man
14,229 votes
9
— Superb
77%
Searching
10,426 votes
9
— Superb
67%
mother!
11,009 votes
9
— Superb
68%
Escape Room
9,997 votes
9
— Superb
76%
Boyhood
9,110 votes
9
— Superb
68%
Enemy
7,667 votes
9
— Superb
75%
Shot Caller
7,124 votes
9
— Superb
67%
Triple Frontier
7,240 votes
9
— Superb
65%
Saw III
7,051 votes
9
— Superb
65%
The Guilty
5,613 votes
9
— Superb
75%
Hustle
4,872 votes
9
— Superb
77%
Sound of Metal
4,578 votes
9
— Superb
70%
Jarhead
4,287 votes
9
— Superb
81%
Togo
3,674 votes
9
— Superb
76%
Beasts of No Nation
3,211 votes
9
— Superb
70%
Four Brothers
3,302 votes
9
— Superb
75%
Who Am I
2,435 votes
9
— Superb
72%
Any Given Sunday
2,437 votes
9
— Superb
68%
The Intruder
1,784 votes
9
— Superb
67%
Bruised
829 votes
9
— Superb
72%
Outlaws
369 votes
9
— Superb
71%
Iverson
145 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup