Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Ritesh Mohapatra
21
Followers
0
Following
Hyderabad, Telangana
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
184
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Guardians of the Galaxy
98,778 votes
7
— Good
86%
Inception
73,893 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
67,311 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
57,351 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
50,081 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,174 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,805 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
40,730 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,823 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
41,087 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,724 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
35,080 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,937 votes
7
— Good
72%
Aquaman
32,071 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,998 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
31,089 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,781 votes
7
— Good
72%
Tenet
26,361 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,710 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,956 votes
7
— Good
74%
X-Men
22,845 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,070 votes
7
— Good
83%
Dune: Part Two
20,307 votes
7
— Good
74%
Bullet Train
19,187 votes
7
— Good
69%
Murder on the Orient Express
19,242 votes
7
— Good
73%
Top Gun
17,556 votes
7
— Good
68%
X-Men: The Last Stand
18,047 votes
7
— Good
69%
London Has Fallen
17,723 votes
7
— Good
73%
The Man from U.N.C.L.E.
16,803 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,540 votes
7
— Good
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,896 votes
7
— Good
67%
Hancock
16,341 votes
7
— Good
63%
The Meg
16,567 votes
7
— Good
68%
Rampage
15,751 votes
7
— Good
69%
Black Panther: Wakanda Forever
15,431 votes
7
— Good
68%
Terminator: Dark Fate
14,973 votes
7
— Good
70%
Bad Boys for Life
14,688 votes
7
— Good
71%
The Invisible Man
14,461 votes
7
— Good
65%
Black Adam
14,543 votes
7
— Good
68%
Quantum of Solace
14,245 votes
7
— Good
72%
The Beekeeper
13,787 votes
7
— Good
69%
The Tomorrow War
13,810 votes
7
— Good
68%
The Shallows
13,141 votes
7
— Good
63%
Ant-Man and the Wasp: Quantumania
13,058 votes
7
— Good
70%
The Adam Project
12,125 votes
7
— Good
66%
Skyscraper
12,420 votes
7
— Good
67%
The Purge: Election Year
12,099 votes
7
— Good
66%
Taken 2
11,348 votes
7
— Good
69%
The Platform
11,044 votes
7
— Good
71%
The Old Guard
10,893 votes
7
— Good
71%
Ready or Not
10,563 votes
7
— Good
65%
The Lost City
10,797 votes
7
— Good
72%
Logan Lucky
10,246 votes
7
— Good
74%
Collateral
9,956 votes
7
— Good
67%
The Purge: Anarchy
10,250 votes
7
— Good
68%
Civil War
10,096 votes
7
— Good
65%
Taken 3
10,228 votes
7
— Good
74%
Creed II
9,453 votes
7
— Good
71%
The Black Phone
9,247 votes
7
— Good
67%
M3GAN
8,876 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch