trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ryan Prejean
VIP
8
0
followers
New Orleans, LA
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
178
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
74,731 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,439 votes
8
— Great
86%
Inception
71,704 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,852 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,368 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,519 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,012 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,600 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,998 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,195 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,786 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,472 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,189 votes
8
— Great
81%
Joker
46,883 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,609 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,346 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,263 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,190 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,169 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,744 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,789 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,706 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,475 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,079 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,831 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,574 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,905 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,799 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,442 votes
8
— Great
82%
Up
38,874 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,680 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,964 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,748 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,561 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,108 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,038 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,129 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,860 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,145 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,228 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,204 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,571 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,717 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,286 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,193 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,815 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,259 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,819 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,596 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,514 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,164 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,813 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,139 votes
8
— Great
74%
Brave
24,088 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,688 votes
8
— Great
80%
Aladdin
22,980 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,627 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,406 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,243 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,418 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup