trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
robhoeben
2
followers
Netherlands
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
50
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,623 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,871 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,672 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,566 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,647 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,640 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,165 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,596 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,625 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,704 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,791 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,495 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,556 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,838 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,973 votes
8
— Great
73%
Looper
21,823 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,632 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,467 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,117 votes
8
— Great
79%
The Greatest Showman
17,916 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
16,900 votes
8
— Great
79%
Room
15,893 votes
8
— Great
76%
Argo
15,205 votes
8
— Great
71%
50 First Dates
11,495 votes
8
— Great
72%
Rango
10,580 votes
8
— Great
74%
Pretty Woman
9,993 votes
8
— Great
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,403 votes
8
— Great
78%
Moonrise Kingdom
8,620 votes
8
— Great
75%
Chef
8,708 votes
8
— Great
71%
Ghostbusters II
8,878 votes
8
— Great
76%
The Impossible
8,007 votes
8
— Great
74%
The Infiltrator
7,984 votes
8
— Great
76%
50/50
7,682 votes
8
— Great
81%
Before Sunrise
6,081 votes
8
— Great
71%
Hanna
6,502 votes
8
— Great
67%
The Other Woman
6,137 votes
8
— Great
77%
The Book Thief
5,221 votes
8
— Great
73%
We Bought a Zoo
5,099 votes
8
— Great
72%
Wild
4,793 votes
8
— Great
67%
Premium Rush
3,823 votes
8
— Great
73%
Trumbo
3,107 votes
8
— Great
69%
What If
3,070 votes
8
— Great
62%
Mirror Mirror
3,225 votes
8
— Great
70%
Act of Valor
2,670 votes
8
— Great
76%
Detachment
2,193 votes
8
— Great
69%
Wish I Was Here
1,545 votes
8
— Great
72%
*batteries not included
1,423 votes
8
— Great
73%
Rust and Bone
1,365 votes
8
— Great
69%
Comet
744 votes
8
— Great
70%
Priceless
550 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup