trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rodrigo Sanguanini
VIP
6
4
followers
Brazil
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
88
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,517 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,344 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,825 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,893 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,867 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,518 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,185 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,179 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,843 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,718 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,932 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,306 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,668 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,156 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Dune: Part Two
16,557 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,333 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,285 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,371 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Pink Floyd: The Wall
2,229 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,226 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
41,982 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,725 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Spider-Man: No Way Home
31,015 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Akira
8,512 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,567 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
1,946 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
1,946 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,805 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Downfall
6,131 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,585 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Dog's Purpose
9,529 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,851 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,004 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,858 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,178 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Society of the Snow
5,467 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,102 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,139 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone
2,128 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone
2,128 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,651 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,038 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,759 votes
10
— Totally Ninja!
78%
BECK
73 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mr. Nobody
7,188 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,456 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zack Snyder's Justice League
16,913 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
31,875 votes
10
— Totally Ninja!
77%
King Richard
5,221 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Kung Fury
3,566 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Hateful Eight
27,984 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Revenant
33,804 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Fury
18,816 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Baby Driver
39,695 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
20,919 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,427 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 4
16,267 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Batman
26,183 votes
10
— Totally Ninja!
76%
A Dog's Way Home
2,108 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society
1,946 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup