trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Rogerio André
VIP
8
11
followers
Rio de Janeiro, Brazil
55
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
125
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
Ads suck, but they help pay the bills.
Hide ads with
VIP.
Ads suck, but they help pay the bills.
Hide ads with
VIP.
1
2
3
100%
Blondie - iTunes Festival
2 votes
10
— Totally Ninja!
100%
B.B. King: Live At Montreux 1993
1 vote
10
— Totally Ninja!
100%
Clutch: Earth Rocker World Tour - Live in Denver
1 vote
10
— Totally Ninja!
87%
Daryl Hall & John Oates - Live in Dublin
9 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Iron Maiden: Live After Death
46 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
24,971 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Blues Pills - Lady in Gold - Live in Paris
2 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,432 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,145 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,231 votes
10
— Totally Ninja!
84%
O Barato de Iacanga
27 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Stevie Nicks - 24 Karat Gold The Concert
5 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,387 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,373 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Handmaiden
5,964 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Sunset Boulevard
2,710 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Hate U Give
2,837 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,451 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
28,707 votes
10
— Totally Ninja!
80%
To Be or Not to Be
767 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Double Indemnity
2,071 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
26,844 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,500 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
17,427 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,307 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Jojo Rabbit
18,572 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Metropolis
2,911 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Gattaca
10,696 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Le Samouraï
1,112 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
39,963 votes
10
— Totally Ninja!
78%
I Saw the Devil
3,973 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Eric Clapton's Crossroads Guitar Festival 2010
19 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,444 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,444 votes
10
— Totally Ninja!
78%
It Happened One Night
1,482 votes
10
— Totally Ninja!
77%
In a Lonely Place
639 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
40,589 votes
10
— Totally Ninja!
77%
A Star Is Born
18,637 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Searching
10,306 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
31,499 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Amy Winehouse: I Told You I Was Trouble (Live in London)
40 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Laura
839 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Incredibles 2
23,186 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,161 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Baby Driver
39,343 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,108 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
45,933 votes
10
— Totally Ninja!
76%
A Quiet Place
27,947 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Batman
25,734 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Far From Home
32,868 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dark City
5,628 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Upgrade
14,982 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Flickering Lights
394 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Hush... Hush, Sweet Charlotte
246 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Promising Young Woman
7,996 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Thesis
931 votes
10
— Totally Ninja!
74%
It
28,820 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Lifeboat
491 votes
10
— Totally Ninja!
74%
A Kiss Before Dying
60 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Eighth Grade
3,504 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Ads suck, but they help pay the bills.
Hide ads with
VIP.
Ads suck, but they help pay the bills.
Hide ads with
VIP.
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup