trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rohan Ahmed
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
261
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
108,602 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,436 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,421 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,358 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,845 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,513 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,004 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,086 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,933 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,934 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,846 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,698 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,463 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,684 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,783 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,952 votes
8
— Great
81%
Joker
46,868 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,186 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,159 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,602 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,251 votes
5
— Meh
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,184 votes
6
— Fair
75%
Avengers: Age of Ultron
47,072 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,551 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,621 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,225 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,652 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,821 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,480 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,068 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,568 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,172 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,075 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,898 votes
7
— Good
82%
Up
38,871 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,239 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,675 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,087 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,326 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,229 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,956 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,149 votes
7
— Good
72%
Thor
39,384 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,742 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,126 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,356 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
37,025 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,854 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,333 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,224 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,141 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,824 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Revenant
33,872 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,200 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,706 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,560 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,563 votes
9
— Superb
70%
Venom
33,789 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,648 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,496 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup