Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Roos
VIP
8
Followers
8
Following
The Netherlands
22
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
249
movies
Comedy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
65%
Murder Mystery
9,654 votes
6
— Fair
78%
Inside Out 2
8,700 votes
8
— Great
74%
The Edge of Seventeen
8,865 votes
9
— Superb
71%
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation
8,990 votes
6
— Fair
70%
Bridesmaids
8,997 votes
7
— Good
71%
Mamma Mia!
8,771 votes
6
— Fair
73%
Elemental
8,558 votes
6
— Fair
77%
Instant Family
8,261 votes
7
— Good
72%
The Secret Life of Pets 2
8,287 votes
6
— Fair
68%
Just Go with It
8,404 votes
6
— Fair
67%
Hitman's Wife's Bodyguard
8,333 votes
7
— Good
66%
Night at the Museum: Secret of the Tomb
8,296 votes
6
— Fair
68%
How to Be Single
8,118 votes
6
— Fair
69%
Project X
8,054 votes
6
— Fair
66%
American Pie 2
8,140 votes
6
— Fair
63%
Bee Movie
8,345 votes
7
— Good
70%
Cloudy with a Chance of Meatballs 2
7,871 votes
7
— Good
65%
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
8,013 votes
6
— Fair
67%
Knocked Up
7,471 votes
6
— Fair
66%
Happy Feet
7,483 votes
7
— Good
63%
Shark Tale
7,392 votes
7
— Good
67%
Anyone But You
7,011 votes
7
— Good
75%
To All the Boys I've Loved Before
6,599 votes
9
— Superb
70%
Saltburn
6,538 votes
5
— Meh
66%
The Babysitter
6,620 votes
4
— Poor
69%
Over the Hedge
6,392 votes
6
— Fair
64%
Rough Night
6,661 votes
7
— Good
75%
The Bucket List
6,114 votes
5
— Meh
66%
No Strings Attached
6,390 votes
7
— Good
68%
White Chicks
6,234 votes
7
— Good
67%
Happy Death Day 2U
6,276 votes
6
— Fair
67%
The Other Woman
6,250 votes
5
— Meh
67%
A Bad Moms Christmas
6,219 votes
7
— Good
62%
Charlie's Angels
6,371 votes
8
— Great
68%
13 Going on 30
6,043 votes
6
— Fair
59%
Scary Movie 2
6,291 votes
5
— Meh
73%
Marley & Me
5,654 votes
8
— Great
62%
Chicken Little
6,090 votes
6
— Fair
60%
Alvin and the Chipmunks
6,165 votes
6
— Fair
63%
Identity Thief
5,926 votes
6
— Fair
75%
Love, Rosie
5,267 votes
7
— Good
63%
Krampus
5,738 votes
4
— Poor
60%
The Smurfs
5,814 votes
7
— Good
62%
Stuart Little
5,584 votes
7
— Good
66%
The Change-Up
5,414 votes
7
— Good
73%
The Croods: A New Age
5,124 votes
7
— Good
60%
Scary Movie 3
5,601 votes
5
— Meh
70%
Last Vegas
5,084 votes
6
— Fair
64%
Isn't It Romantic
5,274 votes
5
— Meh
62%
101 Dalmatians
5,208 votes
7
— Good
73%
The Christmas Chronicles
4,788 votes
6
— Fair
65%
The Kissing Booth
5,042 votes
8
— Great
67%
Flushed Away
4,963 votes
7
— Good
67%
Night School
4,941 votes
7
— Good
72%
Smallfoot
4,630 votes
6
— Fair
67%
Babe
4,811 votes
6
— Fair
73%
The SpongeBob SquarePants Movie
4,530 votes
7
— Good
70%
Last Christmas
4,315 votes
8
— Great
67%
Mr. Bean's Holiday
4,337 votes
7
— Good
68%
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip
4,286 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch