trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Kat
21
followers
Glendora, California
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
143
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,586 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,872 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,095 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,311 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,850 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,840 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,878 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,255 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,698 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,269 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,651 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,649 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,667 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,913 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,503 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,150 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,976 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,751 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,034 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,674 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,436 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,830 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,096 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,190 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,918 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,335 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,302 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,198 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Captain Marvel
35,339 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,266 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,374 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,670 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Spider-Man: No Way Home
31,240 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,840 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Aquaman
31,594 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,509 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Beauty and the Beast
28,547 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,189 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,215 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,726 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Star Trek
23,231 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
23,010 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Incredibles 2
23,442 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,353 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Jungle Book
22,204 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,302 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Beauty and the Beast
19,694 votes
10
— Totally Ninja!
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,200 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Greatest Showman
17,911 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,068 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Fuzz
16,985 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Game Night
17,332 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,775 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Mummy
16,330 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Mulan
15,462 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hotel Transylvania
15,758 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Constantine
15,488 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Cabin in the Woods
15,704 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Edward Scissorhands
14,834 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Little Mermaid
14,934 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup