trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Kat
21
followers
Glendora, California
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,081
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
17
18
19
82%
Deadpool
108,804 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,586 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,871 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,846 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,476 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,947 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,658 votes
8
— Great
80%
Logan
60,778 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,121 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,320 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,697 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
56,006 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,095 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,545 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,022 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,899 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,601 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,765 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,310 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,933 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,849 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
49,017 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,027 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,840 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,454 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,878 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,240 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,254 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,696 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,535 votes
4
— Poor
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,268 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,213 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,651 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,146 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,648 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,585 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,407 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,506 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,667 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
44,075 votes
6
— Fair
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,295 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,912 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,553 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,162 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,660 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,224 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,803 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,502 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,149 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,975 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,946 votes
6
— Fair
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,279 votes
5
— Meh
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,750 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Baby Driver
39,872 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,295 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,396 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,033 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,448 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,673 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,623 votes
8
— Great
1
2
3
17
18
19
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup