Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Runciter
1
Follower
2
Following
Budapest
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
62
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
63,218 votes
9
— Superb
77%
Arrival
57,797 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,525 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,972 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
45,278 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
33,704 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
30,107 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,456 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,794 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,714 votes
9
— Superb
83%
Memento
26,540 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,682 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,831 votes
9
— Superb
78%
Back to the Future Part III
20,149 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,427 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,472 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
15,019 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
14,100 votes
9
— Superb
69%
Cloverfield
12,530 votes
9
— Superb
81%
The Thing
12,198 votes
9
— Superb
77%
Total Recall
12,065 votes
9
— Superb
79%
Gattaca
11,122 votes
9
— Superb
71%
Dumb and Dumber
10,742 votes
9
— Superb
78%
The Exorcist
10,709 votes
9
— Superb
76%
RoboCop
9,879 votes
9
— Superb
78%
The Wizard of Oz
9,510 votes
9
— Superb
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,890 votes
9
— Superb
75%
Spaceballs
7,531 votes
9
— Superb
74%
The Banshees of Inisherin
7,247 votes
9
— Superb
75%
Mad Max 2
7,045 votes
9
— Superb
73%
The Evil Dead
6,855 votes
9
— Superb
76%
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
6,793 votes
9
— Superb
75%
Bram Stoker's Dracula
6,376 votes
9
— Superb
79%
Citizen Kane
6,309 votes
9
— Superb
70%
Bone Tomahawk
5,670 votes
9
— Superb
73%
Natural Born Killers
5,539 votes
9
— Superb
81%
Once Upon a Time in America
5,383 votes
9
— Superb
74%
Carrie
5,139 votes
9
— Superb
79%
Chinatown
5,003 votes
9
— Superb
77%
Let the Right One In
4,686 votes
9
— Superb
77%
Let the Right One In
4,686 votes
9
— Superb
70%
Hellraiser
4,464 votes
9
— Superb
68%
Gremlins 2: The New Batch
4,236 votes
9
— Superb
78%
Carlito's Way
3,514 votes
9
— Superb
64%
I'm Thinking of Ending Things
3,397 votes
9
— Superb
69%
Candyman
3,025 votes
9
— Superb
81%
Sunset Boulevard
2,872 votes
9
— Superb
59%
Men
2,730 votes
9
— Superb
71%
Eraserhead
2,618 votes
9
— Superb
74%
Top Secret!
2,457 votes
9
— Superb
75%
Synecdoche, New York
2,244 votes
9
— Superb
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,230 votes
9
— Superb
75%
The Conversation
2,144 votes
9
— Superb
75%
Nosferatu
2,048 votes
9
— Superb
76%
The Killing
1,537 votes
9
— Superb
66%
National Lampoon's Loaded Weapon 1
1,222 votes
9
— Superb
76%
Freaks
1,158 votes
9
— Superb
79%
Diabolique
1,049 votes
9
— Superb
54%
Freddy Got Fingered
979 votes
9
— Superb
78%
The Passion of Joan of Arc
867 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch