Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
RupertG
VIP
7
3
Followers
2
Following
Sydney, New South Wales
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
473
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
82%
Guardians of the Galaxy
98,453 votes
8
— Great
85%
Interstellar
75,040 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
67,106 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,733 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,273 votes
8
— Great
77%
Arrival
57,818 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,646 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,222 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,561 votes
8
— Great
81%
The Martian
52,899 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,592 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,930 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,974 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
47,882 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,827 votes
8
— Great
76%
Black Panther
47,199 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,059 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,075 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,689 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
45,296 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
45,213 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,684 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,739 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,682 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,842 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,641 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,584 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,866 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
40,312 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,986 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,661 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,909 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,235 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,495 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,416 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
31,519 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
31,334 votes
8
— Great
79%
Shrek
31,006 votes
8
— Great
74%
It
29,642 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,693 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,535 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,472 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,989 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,048 votes
8
— Great
77%
Zombieland
26,016 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,969 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,688 votes
8
— Great
70%
Prometheus
25,496 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,944 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,625 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,576 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,573 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,551 votes
8
— Great
75%
Sicario
24,386 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
24,012 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,854 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
22,162 votes
8
— Great
75%
The Social Network
22,160 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,920 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,856 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch