trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
sahara
VIP
11
8
followers
Timisoara, Romania
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
241
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
78%
Doctor Strange
66,002 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,262 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,929 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,674 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,374 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,892 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,490 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,316 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,451 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,262 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,675 votes
8
— Great
82%
Up
38,986 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,278 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,093 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,946 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,210 votes
8
— Great
70%
Venom
33,862 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,117 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,807 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,614 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,577 votes
8
— Great
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,508 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,152 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,357 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,943 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,216 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,424 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,386 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,590 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,662 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,984 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,770 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,597 votes
8
— Great
70%
Black Widow
24,050 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,426 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,016 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,745 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,248 votes
8
— Great
70%
Warcraft
21,265 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,126 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,823 votes
8
— Great
70%
Despicable Me 3
20,348 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,903 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
18,832 votes
8
— Great
72%
Aladdin
19,094 votes
8
— Great
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,734 votes
8
— Great
79%
The Greatest Showman
17,922 votes
8
— Great
76%
Silver Linings Playbook
18,043 votes
8
— Great
80%
The Nightmare Before Christmas
17,083 votes
8
— Great
75%
Deepwater Horizon
17,467 votes
8
— Great
77%
Zack Snyder's Justice League
17,031 votes
8
— Great
71%
In Time
17,479 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,446 votes
8
— Great
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,421 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,483 votes
8
— Great
74%
The Intern
15,995 votes
8
— Great
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,620 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,289 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
14,847 votes
8
— Great
69%
It Chapter Two
15,498 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup