trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nicholas S
1
follower
Milan, Lombardy
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
73
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,671 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,778 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,496 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,412 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,056 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,281 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,959 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,737 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,855 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,228 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,987 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,219 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,106 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,611 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,575 votes
9
— Superb
82%
Up
38,907 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,257 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,364 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,181 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,586 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,940 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,533 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,152 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,352 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,261 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,628 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,518 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,662 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,775 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,794 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,681 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,457 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,633 votes
9
— Superb
75%
Sing
25,440 votes
9
— Superb
77%
Incredibles 2
23,426 votes
9
— Superb
75%
The Social Network
21,706 votes
9
— Superb
76%
Watchmen
20,972 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,703 votes
9
— Superb
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,613 votes
9
— Superb
76%
The Big Short
20,094 votes
9
— Superb
79%
Beauty and the Beast
19,682 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,450 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon 2
19,089 votes
9
— Superb
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,626 votes
9
— Superb
72%
Aladdin
19,058 votes
9
— Superb
69%
Murder on the Orient Express
18,914 votes
9
— Superb
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,528 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
14,941 votes
9
— Superb
74%
Kung Fu Panda 3
15,144 votes
9
— Superb
70%
Ender's Game
14,959 votes
9
— Superb
73%
Real Steel
12,907 votes
9
— Superb
79%
Kubo and the Two Strings
12,065 votes
9
— Superb
66%
Prince of Persia: The Sands of Time
9,666 votes
9
— Superb
82%
Hachi: A Dog's Tale
7,035 votes
9
— Superb
75%
To All the Boys I've Loved Before
6,473 votes
9
— Superb
85%
A Silent Voice: The Movie
5,106 votes
9
— Superb
78%
The Girl Who Leapt Through Time
3,479 votes
9
— Superb
66%
The Discovery
3,721 votes
9
— Superb
71%
To the Bone
3,133 votes
9
— Superb
76%
The Garden of Words
2,814 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup