trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Olly
VIP
OG
12
10
followers
UK
47
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
70
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,027 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,588 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,077 votes
8
— Great
81%
Before Sunrise
5,981 votes
8
— Great
80%
Shut Up and Play the Hits
127 votes
8
— Great
80%
Muscle Shoals
181 votes
8
— Great
80%
About Time
14,385 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
35,903 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,601 votes
8
— Great
78%
Little Miss Sunshine
10,071 votes
8
— Great
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,492 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,288 votes
8
— Great
77%
Nothing Like a Dame
120 votes
8
— Great
76%
The Big Short
19,908 votes
8
— Great
76%
Silk Road: Drugs, Death and the Dark Web
37 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,483 votes
8
— Great
76%
Pleasantville
2,837 votes
8
— Great
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,436 votes
8
— Great
75%
Hell or High Water
14,313 votes
8
— Great
75%
Pirates of Silicon Valley
1,764 votes
8
— Great
75%
Something from Nothing: The Art of Rap
141 votes
8
— Great
74%
Brave
23,958 votes
8
— Great
74%
The Other F Word
87 votes
8
— Great
74%
Everything or Nothing
125 votes
8
— Great
73%
The Post
8,253 votes
8
— Great
73%
Project Nim
221 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,005 votes
8
— Great
73%
Helvetica
340 votes
8
— Great
73%
Robot & Frank
2,403 votes
8
— Great
73%
Arlington Road
1,707 votes
8
— Great
73%
Conviction
1,040 votes
8
— Great
73%
The War Room
111 votes
8
— Great
72%
The Sapphires
427 votes
8
— Great
72%
Sarah Millican: Chatterbox Live
58 votes
8
— Great
72%
Local Hero
428 votes
8
— Great
72%
People Like Us
1,129 votes
8
— Great
72%
Lincoln
5,907 votes
8
— Great
72%
Monsoon Wedding
250 votes
8
— Great
72%
The Cabin in the Woods
15,556 votes
8
— Great
72%
ParaNorman
4,617 votes
8
— Great
71%
Buck
101 votes
8
— Great
71%
Capitalism: A Love Story
990 votes
8
— Great
71%
The Kings of Summer
2,490 votes
8
— Great
71%
Game Change
645 votes
8
— Great
71%
Win Win
905 votes
8
— Great
71%
Margin Call
3,976 votes
8
— Great
71%
A Late Quartet
278 votes
8
— Great
71%
Safety Not Guaranteed
3,999 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,474 votes
8
— Great
70%
Enough Said
2,027 votes
8
— Great
70%
Film Stars Don't Die in Liverpool
300 votes
8
— Great
70%
Bolt
12,447 votes
8
— Great
69%
Igby Goes Down
416 votes
8
— Great
69%
Warm Bodies
9,559 votes
8
— Great
69%
White House Down
9,777 votes
8
— Great
69%
Elysium
19,441 votes
8
— Great
68%
Won't Back Down
190 votes
8
— Great
67%
Craigslist Joe
125 votes
8
— Great
67%
Your Sister's Sister
681 votes
8
— Great
67%
Smashed
518 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup