trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Samdgadii
0
followers
USA
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,021
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
16
17
18
88%
The Dark Knight
74,774 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,743 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,408 votes
3
— Bad
78%
Doctor Strange
65,879 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,557 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,723 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,049 votes
1
— Weak Sauce :(
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,279 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,634 votes
6
— Fair
79%
Captain America: Civil War
55,957 votes
5
— Meh
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,024 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,503 votes
4
— Poor
81%
Iron Man
53,970 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,870 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,735 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,513 votes
1
— Weak Sauce :(
76%
Spider-Man: Homecoming
52,713 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,806 votes
6
— Fair
81%
The Wolf of Wall Street
49,225 votes
4
— Poor
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,773 votes
1
— Weak Sauce :(
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,817 votes
2
— Terrible
75%
Frozen
48,206 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
The Dark Knight Rises
46,197 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,149 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
Django Unchained
44,598 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,104 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,588 votes
4
— Poor
86%
Pulp Fiction
43,510 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
Zootopia
44,646 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,254 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,512 votes
2
— Terrible
81%
Batman Begins
42,109 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,608 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,164 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,102 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,572 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,464 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,902 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,254 votes
6
— Fair
76%
Baby Driver
39,822 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,115 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,362 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,409 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,634 votes
6
— Fair
75%
The Hunger Games
39,578 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,927 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Toy Story
36,585 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,065 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,939 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,119 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
Se7en
34,394 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,275 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,652 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,891 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,634 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,687 votes
4
— Poor
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,737 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,675 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,585 votes
5
— Meh
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,146 votes
7
— Good
1
2
3
16
17
18
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup