trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sam Shroyer
0
followers
Seattle, Washington
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
253
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
108,657 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,473 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,767 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,737 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,403 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,878 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,719 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,127 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,276 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,630 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,955 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,501 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,965 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,868 votes
5
— Meh
81%
The Martian
51,731 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,511 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,711 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,219 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,801 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,221 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,975 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,982 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,383 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,204 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,317 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,206 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,143 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,102 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,583 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,473 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,502 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,362 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,639 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,833 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,251 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,853 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,508 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,098 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,757 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,571 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,107 votes
7
— Good
82%
Up
38,895 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,254 votes
3
— Bad
76%
Baby Driver
39,820 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,113 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,358 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 3
40,250 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,991 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,633 votes
6
— Fair
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,173 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,404 votes
6
— Fair
82%
Toy Story
36,581 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,935 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,526 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,040 votes
6
— Fair
80%
Big Hero 6
34,348 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,251 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,841 votes
6
— Fair
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,736 votes
9
— Superb
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,340 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup