trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Saskia
0
followers
Germany
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
75,051 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,057 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,116 votes
8
— Great
86%
Inception
72,019 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,003 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,342 votes
8
— Great
84%
Alien
27,411 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,759 votes
8
— Great
82%
Deadpool
109,078 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,762 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,262 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,843 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,336 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,588 votes
8
— Great
81%
Pride & Prejudice
7,811 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,060 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,849 votes
8
— Great
80%
Logan
60,860 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,220 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,789 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,724 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,408 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,353 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,443 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,327 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,889 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,731 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,401 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,207 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
14,860 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,924 votes
8
— Great
77%
Black Swan
18,665 votes
8
— Great
77%
The Making of Hellblade: Senua's Sacrifice
9 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,595 votes
8
— Great
77%
The Fault in Our Stars
12,091 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,530 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,401 votes
8
— Great
76%
Spirit: Stallion of the Cimarron
4,283 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,746 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,449 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,461 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,493 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,846 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,351 votes
8
— Great
75%
Perfume: The Story of a Murderer
5,936 votes
8
— Great
75%
Begin Again
6,303 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,656 votes
8
— Great
75%
Scream
11,549 votes
8
— Great
75%
Saw
14,321 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,611 votes
8
— Great
74%
It
29,205 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
25,033 votes
8
— Great
73%
X2
18,114 votes
8
— Great
73%
Grease
9,444 votes
8
— Great
73%
Sleepy Hollow
8,606 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,459 votes
8
— Great
73%
Cinderella
9,539 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,188 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,800 votes
8
— Great
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,346 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup