trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
scholarsarena
VIP
OG
12
49
followers
Utopia
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
327
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,281 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,737 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,228 votes
7
— Good
79%
Moana
48,980 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,641 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,864 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,201 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,936 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,824 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,001 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,580 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,153 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,047 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,882 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,310 votes
7
— Good
74%
Split
32,552 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,256 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,307 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,623 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,701 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,069 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,369 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,164 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
23,951 votes
7
— Good
75%
Sing
25,440 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,933 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,348 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,426 votes
7
— Good
70%
Minions
24,466 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
22,820 votes
7
— Good
88%
Schindler's List
20,994 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,641 votes
7
— Good
76%
Alita: Battle Angel
21,782 votes
7
— Good
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,419 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,362 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,718 votes
7
— Good
71%
Transformers
21,472 votes
7
— Good
77%
Limitless
20,242 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,771 votes
7
— Good
77%
Drive
19,643 votes
7
— Good
64%
Spider-Man 3
20,745 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,552 votes
7
— Good
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,993 votes
7
— Good
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,283 votes
7
— Good
70%
Glass
17,931 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,191 votes
7
— Good
73%
Madagascar
16,984 votes
7
— Good
74%
Mission: Impossible
16,246 votes
7
— Good
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,623 votes
7
— Good
73%
Ralph Breaks the Internet
15,698 votes
7
— Good
74%
Constantine
15,465 votes
7
— Good
78%
The Theory of Everything
14,941 votes
7
— Good
72%
The Mask
15,467 votes
7
— Good
67%
Hancock
16,011 votes
7
— Good
80%
Fargo
14,640 votes
7
— Good
68%
Men in Black II
15,386 votes
7
— Good
75%
The Founder
14,443 votes
7
— Good
66%
Cars 2
15,329 votes
7
— Good
69%
Black Panther: Wakanda Forever
14,881 votes
7
— Good
66%
Transformers: Dark of the Moon
15,083 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup