trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Steven Clyde
VIP
OG
13
18
followers
Salt Lake
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
72
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,743 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,715 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,381 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,531 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,949 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,484 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,613 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,585 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,881 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,241 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,560 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,392 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,615 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,211 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,717 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,574 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,201 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Cars
26,735 votes
10
— Totally Ninja!
77%
X-Men: First Class
25,012 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sherlock Holmes
24,145 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,389 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,413 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Social Network
21,696 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Looper
21,787 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,073 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Limitless
20,236 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Nobody
19,319 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Taken
18,613 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Bourne Ultimatum
18,185 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,270 votes
10
— Totally Ninja!
71%
In Time
17,430 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Source Code
16,855 votes
10
— Totally Ninja!
71%
TRON: Legacy
16,444 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,017 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
14,820 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Ender's Game
14,956 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Lost World: Jurassic Park
14,846 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,497 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Megamind
13,432 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Fast & Furious
13,543 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Contagion
12,711 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Book of Eli
12,466 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Horrible Bosses
12,533 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Black Hawk Down
10,583 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Moneyball
10,440 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Office Space
9,919 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Shooter
9,664 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Lone Survivor
9,534 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Island
9,586 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Man on Fire
9,108 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Warrior
8,694 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Chronicle
8,991 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Déjà Vu
8,520 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Gone in Sixty Seconds
8,406 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Due Date
8,072 votes
10
— Totally Ninja!
63%
I Am Number Four
8,201 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Monsters vs Aliens
6,938 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Unknown
6,620 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Grey
6,075 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Gangster Squad
5,965 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup