trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Stuart Boswell
1
follower
Newcastle upon Tyne
55
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
59
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
80%
Some Like It Hot
3,858 votes
7
— Good
79%
Kubo and the Two Strings
12,051 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,386 votes
7
— Good
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,612 votes
7
— Good
78%
Carandiru
649 votes
7
— Good
76%
Labyrinth
5,337 votes
7
— Good
76%
Stardust
7,986 votes
7
— Good
76%
Quadrophenia
456 votes
7
— Good
76%
Monster High: Boo York, Boo York
370 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,379 votes
7
— Good
75%
Sharpe's Justice
35 votes
7
— Good
75%
Michael Jackson - Billie Jean
58 votes
7
— Good
75%
Monster High: Freaky Fusion
331 votes
7
— Good
75%
Storks
12,381 votes
7
— Good
75%
My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks
604 votes
7
— Good
74%
Pete's Dragon
8,101 votes
7
— Good
74%
An Elf's Story
400 votes
7
— Good
74%
Drake - God's Plan
101 votes
7
— Good
74%
Brian Eno 1971–1977: The Man Who Fell To Earth
41 votes
7
— Good
73%
Barbie: Spy Squad
731 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,232 votes
7
— Good
73%
Barbie: A Fairy Secret
568 votes
7
— Good
72%
Bambi
7,855 votes
7
— Good
72%
Cars 3
13,615 votes
7
— Good
71%
Barbie Fairytopia: Mermaidia
647 votes
7
— Good
71%
Monster High: Escape from Skull Shores
228 votes
7
— Good
71%
Captain Underpants: The First Epic Movie
5,777 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,593 votes
7
— Good
70%
Barbie & Her Sisters in the Great Puppy Adventure
355 votes
7
— Good
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,485 votes
7
— Good
70%
Alice Through the Looking Glass
11,654 votes
7
— Good
69%
Thomas & Friends: Sodor's Legend of the Lost Treasure: The Movie
190 votes
7
— Good
69%
Life on the Line
634 votes
7
— Good
69%
Get Squirrely
117 votes
7
— Good
68%
The A-Team
8,688 votes
7
— Good
68%
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad
1,221 votes
7
— Good
68%
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip
4,233 votes
7
— Good
67%
Teen Beach Movie
908 votes
7
— Good
67%
Ride Along
5,467 votes
7
— Good
67%
Alice in Wonderland
16,655 votes
7
— Good
66%
Thomas & Friends: Hero of the Rails - The Movie
71 votes
7
— Good
66%
The Last Stand
5,079 votes
7
— Good
65%
A Rage to Live
12 votes
7
— Good
65%
Bedtime Stories
3,715 votes
7
— Good
65%
Dirty 30
499 votes
7
— Good
65%
Insidious: Chapter 3
6,020 votes
7
— Good
65%
Dad's Army
1,096 votes
7
— Good
64%
Lockout
4,227 votes
7
— Good
64%
The Other Side of the Door
1,986 votes
7
— Good
64%
Hop
3,167 votes
7
— Good
64%
Independence Day: Resurgence
22,940 votes
7
— Good
64%
Deep Blue Sea
3,795 votes
7
— Good
62%
Ghostbusters
22,432 votes
7
— Good
60%
One Day as a Lion
315 votes
7
— Good
60%
The Poison Rose
1,578 votes
7
— Good
59%
A Good Day to Die Hard
9,740 votes
7
— Good
59%
A Wrinkle in Time
4,757 votes
7
— Good
36%
Poltergeist Activity
58 votes
7
— Good
33%
Atlantic Rim
164 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup