trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Stuart Boswell
1
follower
Newcastle upon Tyne
55
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
95
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Richard Galliano. The Legendary Concert. Acoustic Trio
2 votes
9
— Superb
84%
Ghosts of Shepherdstown
5 votes
9
— Superb
79%
Beauty and the Beast
19,666 votes
9
— Superb
79%
White Christmas
1,552 votes
9
— Superb
79%
Hot Fuzz
16,924 votes
9
— Superb
79%
Megan Leavey
3,380 votes
9
— Superb
78%
Miracle on 34th Street
1,728 votes
9
— Superb
78%
The Longest Day
1,316 votes
9
— Superb
78%
The Muppet Christmas Carol
3,576 votes
9
— Superb
77%
Lilo & Stitch
11,204 votes
9
— Superb
77%
My Fair Lady
1,894 votes
9
— Superb
77%
Incredibles 2
23,390 votes
9
— Superb
77%
Guy Ritchie's The Covenant
7,197 votes
9
— Superb
77%
A Flash of Beauty: Bigfoot Revealed
10 votes
9
— Superb
76%
Toy Story 4
16,634 votes
9
— Superb
76%
Entre os Dedos
22 votes
9
— Superb
76%
The Jungle Book
10,306 votes
9
— Superb
76%
Anne of Green Gables
229 votes
9
— Superb
75%
The Lego Batman Movie
17,636 votes
9
— Superb
75%
Deepwater Horizon
17,440 votes
9
— Superb
75%
Robin Hood
6,324 votes
9
— Superb
75%
Adventures in Babysitting
795 votes
9
— Superb
75%
My Little Pony: The Movie
1,514 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,372 votes
9
— Superb
74%
Meet Me in St. Louis
621 votes
9
— Superb
74%
The Jungle Book
22,173 votes
9
— Superb
74%
Speed
10,184 votes
9
— Superb
74%
The Hitman's Bodyguard
23,541 votes
9
— Superb
74%
The Finest Hours
5,896 votes
9
— Superb
74%
Miracle on 34th Street
2,132 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,514 votes
9
— Superb
73%
Ralph Breaks the Internet
15,669 votes
9
— Superb
73%
Cars
26,704 votes
9
— Superb
73%
Going in Style
11,988 votes
9
— Superb
73%
The Croods: A New Age
4,948 votes
9
— Superb
73%
Stan & Ollie
2,344 votes
9
— Superb
73%
Chitty Chitty Bang Bang
1,385 votes
9
— Superb
73%
Victoria & Abdul
2,084 votes
9
— Superb
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,318 votes
9
— Superb
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,474 votes
9
— Superb
72%
Peter Rabbit
5,190 votes
9
— Superb
72%
Smallfoot
4,583 votes
9
— Superb
72%
The Great Escaper
299 votes
9
— Superb
72%
The Santa Clause
6,729 votes
9
— Superb
72%
The Fate of the Furious
24,748 votes
9
— Superb
72%
Wonka
8,469 votes
9
— Superb
72%
Moment of Contact
143 votes
9
— Superb
72%
Smurfs: The Lost Village
5,945 votes
9
— Superb
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,170 votes
9
— Superb
71%
Central Intelligence
22,948 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,000 votes
9
— Superb
71%
The Last Bus
192 votes
9
— Superb
71%
Monster Trucks
4,784 votes
9
— Superb
71%
Olaf's Frozen Adventure
2,429 votes
9
— Superb
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,547 votes
9
— Superb
71%
The Grinch
8,067 votes
9
— Superb
71%
Twister
6,595 votes
9
— Superb
70%
Solo: A Star Wars Story
22,178 votes
9
— Superb
70%
The Midnight Gang
27 votes
9
— Superb
70%
Minions: The Rise of Gru
6,758 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup