trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Stuart Boswell
1
follower
Newcastle upon Tyne
55
Stuart
is watching
Under the Vines
2x05
"Episode 5"
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
478
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
78%
Doctor Strange
65,675 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,533 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,110 votes
8
— Great
79%
Moana
48,821 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,090 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,371 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,072 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,525 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,617 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,504 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,312 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,270 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
36,943 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,062 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,250 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,238 votes
9
— Superb
71%
Kong: Skull Island
33,080 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,204 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,660 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
30,586 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,341 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,311 votes
9
— Superb
74%
It
29,029 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,498 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,480 votes
9
— Superb
71%
The Amazing Spider-Man
28,161 votes
8
— Great
73%
Cars
26,624 votes
9
— Superb
68%
Ghost in the Shell
26,530 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,073 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,545 votes
7
— Good
75%
Sing
25,377 votes
8
— Great
63%
The Mummy
25,227 votes
8
— Great
71%
The Boss Baby
25,176 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,712 votes
8
— Great
72%
The Fate of the Furious
24,709 votes
9
— Superb
77%
La La Land
24,676 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,487 votes
8
— Great
70%
Minions
24,396 votes
8
— Great
70%
Black Widow
23,872 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,501 votes
9
— Superb
77%
Incredibles 2
23,345 votes
9
— Superb
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,052 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Central Intelligence
22,919 votes
9
— Superb
64%
Independence Day: Resurgence
22,904 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,731 votes
8
— Great
62%
Ghostbusters
22,404 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,352 votes
9
— Superb
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,291 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,148 votes
9
— Superb
70%
Solo: A Star Wars Story
22,126 votes
9
— Superb
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,557 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,449 votes
9
— Superb
71%
Transformers
21,387 votes
8
— Great
70%
Warcraft
21,192 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,842 votes
8
— Great
73%
Trolls
20,467 votes
8
— Great
77%
Sully
20,365 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,341 votes
7
— Good
70%
Despicable Me 3
20,212 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
19,930 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup