trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
♡ rosie ♡
20
followers
UK
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Romance
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
149
movies
Romance
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
74%
Across the Universe
2,445 votes
4
— Poor
74%
The Princess and the Frog
9,357 votes
9
— Superb
74%
West Side Story
2,486 votes
9
— Superb
74%
Pretty Woman
10,009 votes
8
— Great
74%
Lady and the Tramp
8,029 votes
4
— Poor
74%
Beauty and the Beast
28,570 votes
2
— Terrible
74%
Notting Hill
7,293 votes
5
— Meh
74%
In the Heights
2,167 votes
7
— Good
73%
Grease
9,439 votes
6
— Fair
73%
Juno
11,216 votes
9
— Superb
73%
A Knight's Tale
6,034 votes
8
— Great
73%
Remember Sunday
492 votes
6
— Fair
73%
Carol
4,918 votes
5
— Meh
73%
Grease Live
737 votes
5
— Meh
73%
The Adjustment Bureau
9,829 votes
7
— Good
73%
Crazy Rich Asians
10,394 votes
7
— Good
73%
Cinderella
9,535 votes
3
— Bad
72%
Clueless
5,948 votes
5
— Meh
72%
The Mask
15,505 votes
6
— Fair
72%
The Wedding Singer
3,610 votes
5
— Meh
72%
The Proposal
10,859 votes
7
— Good
72%
Enchanted
7,088 votes
7
— Good
72%
Sleeping Beauty
7,174 votes
3
— Bad
71%
Yesterday
9,105 votes
7
— Good
71%
Miss Potter
598 votes
7
— Good
71%
Pocahontas
8,732 votes
5
— Meh
71%
Cinderella
10,475 votes
3
— Bad
71%
Mamma Mia!
8,538 votes
3
— Bad
71%
The Princess Diaries
6,499 votes
6
— Fair
71%
Hairspray
3,289 votes
9
— Superb
71%
You've Got Mail
5,145 votes
6
— Fair
71%
The First Time
2,270 votes
5
— Meh
71%
Hairspray
473 votes
6
— Fair
70%
Hit Man
545 votes
6
— Fair
70%
Penelope
1,646 votes
1
— Weak Sauce :(
70%
Four Weddings and a Funeral
3,302 votes
7
— Good
70%
Bridget Jones's Baby
8,149 votes
8
— Great
70%
Swiss Army Man
7,824 votes
7
— Good
70%
Footloose
2,861 votes
5
— Meh
70%
Sixteen Candles
2,957 votes
3
— Bad
70%
Step Up
4,102 votes
8
— Great
70%
Bridesmaids
8,848 votes
6
— Fair
70%
Focus
12,812 votes
4
— Poor
70%
A Room with a View
652 votes
6
— Fair
69%
Kill Your Darlings
1,527 votes
8
— Great
69%
Bridget Jones's Diary
6,496 votes
8
— Great
69%
Legally Blonde
6,509 votes
6
— Fair
69%
Anything Goes
44 votes
7
— Good
69%
Romeo + Juliet
4,885 votes
5
— Meh
69%
Step Up 2: The Streets
2,718 votes
7
— Good
69%
West Side Story
2,939 votes
8
— Great
69%
Emma.
2,923 votes
7
— Good
68%
Step Up 3D
2,079 votes
3
— Bad
68%
13 Going on 30
5,887 votes
7
— Good
68%
Challengers
3,228 votes
9
— Superb
68%
She's the Man
3,994 votes
9
— Superb
68%
The Princess Diaries 2: Royal Engagement
3,676 votes
7
— Good
68%
Wild Child
1,769 votes
7
— Good
67%
The Other Woman
6,139 votes
7
— Good
66%
High School Musical
5,071 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup